رويدادها
برگزاري جلسه معارف در شهرستان کوهرنگ به ميزباني اداره هواشناسي شهرستان
در تاريخ ۲۰ ديماه سال ۱۳۹۶ جلسه معارف شهرستان کوهرنگ با حضور مديران شهرستاني که به ميزباني اداره هواشناسي کوهرنگ در محل فرمانداري اين شهرستان بر گزار شد ..
color=7899ffBR
.!BR>
دوره آموزشی ابرشناسی در ایستگاههای همدیدی در استان چهارمحال و بختیاری برگزار مي شود
آغاز دوره آموزشی ابرشناسی در ایستگاههای همدیدی در هواشناسی چهارمحال و بختیاری به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان ابر شناسی در ایستگاههای همدیدی به مدت چهار روز با حضور کارشناسانی از استانهای چهارمحال و بختیاری ، اصفهان ولرستان آغاز شد.در این دوره آموزشی کلیه مباحث مربوط به ابرشناسی مورد آموزش و بازآموزی قرار می گیرد. ..
color=7899ffBR
.!BR>
۶ ديماه برگزاري گارگاه آموزشی فلسفه نماز با محوريت ترویج فرهنگ نماز و نماز در فضای مجازی
در ششم دیماه سال 96 ستاد اقامه نماز گارگاه آموزشی فلسفه نماز را با محور ترویج فرهنگ نماز و نماز در فضای مجازی برگزار کرد برگزاری کارگاه آموزشی نماز و فضای مجازی در سالن جلسات اداره کل هواشناسی استان به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان آقای مهندس پارسا مدیر کل هواشناسی ضمن تبریک میلاد حضرت امام حسن عسکری ( ع) گزارشی از برنامه های فرهنگی و مذهبی اداره کل را ارائه نمودند . حجت الاسلام و المسلمین کریمی دبیر ستاد اقامه نماز استان در این جلسه با اشاره به پیام مقام معظم رهبري در اجلاس نماز که فرموده بودند( ما مسئولان ، ما سخنوران و سخنگویان ما سررشته داران امور کشور ، ما روحانیون و متولیان تبلیغ و تعلیم دین و ما همه ی آحاد و همه ی قشرهای مردم ، و همه در مسئولیت اقامه نماز شریکیم ) و با اشاره به مسائل روز فرهنگی در کشور یاد آور شدند باید مدیریت صحیحی در فضای مجازی وجود داشته باشد و بهترین گزینه برای تبلیغ دین در فضای مجازی ، تبلیغ معارف نماز است چرا که ذکر و یاد خدا در هر لحظه مانعی از لغزش در فضای مجازی است . ..
color=7899ffBR
.!BR>
برگزاری جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره کل هواشناسی همزمان با ميلاد امام حسن عسکري (ع)
جشن تکلیف در حقیقت جشن تشرف یک انسان ، یک نوجوان به ساحت لطف و توجه پروردگار است برگزاری جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره کل هواشناسی استان به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان پس از برگزاری کارگاه آموزشی نماز و فضای مجازی جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره کل هواشناسی استان نیز برگزار شد و هدایایی به مناسبت آغاز بندگی و عبادت به فرزندان کارکنان اداره کل اهدا شد . ..
color=7899ffBR
.!BR>
جلسه تهک کشاورزی در ایستگاه هواشناسی فرخشهر
آخرین مصوبات تهک در هواشناسی کشاورزی فرخشهر مسئول اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی فرخشهر در جلسه تهک کشاورزی در ایستگاه هواشناسی فرخشهر ، طرح توسعه هواشناسی کاربردی و به¬ویژه سامانه تهک کشاورزی و اهداف سازمان هواشناسی کشور از ارائه آن و رویکرد جدید سازمان در نحوه خدمات¬رسانی بهینه به کاربران را مطرح نمود. ایشان در ادامه، به-طور کامل با طرح تهک، اسناد بالادستی و الزامات بین¬المللی و ملی هواشناسی کشاورزی، جامعه هدف، مراحل هفت¬گانه استراتژی تهک، ضرورت همکاری و تشریک مساعی و تعامل با سازمان¬ها و نهادهای دولتی و مردمی مرتبط، در موفقیت طرح را تشریح نمودند. در ادامه مقرر شد جهت تهیه و تکمیل اسناد تهک (محصولات گزینش شده توسط کارشناسان استانی) و ارائه و ثبت آن در سامانه تهک کشوری، همکاری و مشارکت لازم و کافی دوجانبه فی¬مابین هواشناسی استان و مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان صورت پذیرد، به¬نحوی¬که با تشکیل کمیته¬های تخصصی، نتایج حاصل از مطالعه و بررسی¬های بیولوژی و فنولوژی گیاهان منتخب توسط کارشناسان هواشناسی کشاورزی و کارشناسان مرکز تحقیقات، با اطلاعات هواشناسی ارزیابی گردیده و خوراک مناسب جهت ارتقاء طرح و سامانه تهک طی برگزاری جلسات، تهیه و ارائه گردد. ..
color=7899ffBR
.!BR>
نشست بصیرتی فرماندهان پايگاه هاي بسيج ادارات و دستگاههاي اجرايي استان
مَنْ ذکر اللَّه استبصر؛ هر کسى به یاد خدا باشد، بینایى و بصیرت یابد. نشست بصیرتی در مورخ 3 دیماه 96 جلسه ای با عنوان بصیرت افزایی با حضور فرماندهان ، مسئولین سیاسی پایگاهها ی مقاومت بسیج ادارات کل و دستگاههای اجرایی استان در سالن جلسات اداره کل هواشناسی برگزار شد ..
color=7899ffBR
.!BR>
هفتمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در سالن جلسات مدیریت بحران برگزار شد
هفتمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در سالن جلسات مدیریت بحران برگزار شد در این جلسه مدیر کل اداره هواشناسی استان گزارش جامعی از وضعیت جوی استان و کشور و خشکسالیهای اتفاق افتاده ارائه دادند و با اشاره به اینکه استان چهار محال و بختیاری نهمین استان خشک کشور هست و سال آبی 97-96 در شرایطی آغاز شد که خشکسالی و کم بارشی از سال 87-86 در استان به مدت 10 سال پیاپی ادامه داشته و در مناطق مختلف شاهد کاهش بارش نسبت به میانگین بلندمدت و افزایش دما در این مدت بودیم . بارش های موثر امسال با تاخیر حدود یک ماه برای مناطق غربی و جنوبی استان آغاز شد . رخداد پدیده خشکسالی خاص کشور ما نبوده و در حال حاضر کشورهایی نظیر کانادا ، آمریکا ، اسپانیا و ... با پدیده مواجه میباشند ..
color=7899ffBR
.!BR>
وضعيت هوا  |   پيش بيني  |   آمار و اطلاعات  |   ايستگاه ها  |   اقليم استان  |   تحقيقات  |   رويدادها  |   درباره ما  |   ارتباط با ما  |   بخش انگليسي
توسعه ارتباطات زاگرس