پيش بيني وضعيت هواي استان ›  شهرکرد و بروجن - کوهرنگ - لردگان - توصيه هاي هواشناسي کشاورزي - اطلاعيه ها - تصاوير ماهواره اي
1397/10/۲۹ تفسير نقشه مورخه
تفسیر نقشه و تصاويرماهواره : بر اساس نقشه های هواشناسی برای سه روز آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود. طی این مدت.همچنان استقرار توده هوای سرد و کاهش دما در سطح منطقه انتظار می رود.برای صبح روز یک شنبه در برخی نقاط استان مه صبحگاهی دور از انتظار نیست.
کمی ابری  به تدریج صاف گاهی وزش باد کمی ابری  به تدریج صاف گاهی وزش باد کمی ابری  به تدریج صاف گاهی وزش باد
پيش بيني وضعيت هواي شرق استان (شهرکرد و بروجن)
۱۲- °C حداقل دماي شهرکرد
۵ °C حداکثر دماي شهرکرد
۱۲- °C حداقل دماي بروجن
۳ °C حداکثر دماي بروجن
بيست و چهار ساعت آينده : کمی ابری به تدریج صاف گاهی وزش باد
چهل و هشت ساعت آينده : صاف به تدریج افزایش ابر گاهی وزش باد و مه صبحگاهی
هفتاد و دو ساعت آينده : کمی ابری به تدریج صاف و وزش باد
پيش بيني وضعيت هواي شمال، شمال غرب و مناطق کوهستاني استان
۱۵- °C حداقل دماي کوهرنگ
۱ °C حداکثر دماي کوهرنگ
بيست و چهار ساعت آينده : کمی ابری به تدریج صاف گاهی وزش باد
چهل و هشت ساعت آينده : صاف به تدریج افزایش ابر گاهی وزش باد و مه صبحگاهی
هفتاد و دو ساعت آينده : قسمتی ابری به تدریج صاف و وزش باد
پيش بيني وضعيت هواي غرب، جنوب غرب و مناطق گرم سيري استان
۵- °C حداقل دماي لردگان
۸ °C حداکثر دماي لردگان
بيست و چهار ساعت آينده : کمی ابری به تدریج صاف گاهی وزش باد
چهل و هشت ساعت آينده : صاف به تدریج افزایش ابر گاهی وزش باد و مه صبحگاهی
هفتاد و دو ساعت آينده : کمی ابری به تدریج صاف و وزش باد
برای دیدن فرم پیش بینی هواشناسی کشاورزی اینجا کلیک کنید توصيه هاي هواشناسي کشاورزي
توصيه هاي هولشناسي کشاورزي دوره زماني (۲۶/۱۰/۱۳۹۷لغايت ۳۰/۱۰/۱۳۹۷) توصیه¬های بخش زراعت: 1- اضافه نمودن ضدیخ به آب رادیاتور ماشین¬آلات کشاورزی جهت جلوگیری از یخ¬زدگی، با توجه به کاهش محسوس دما (به‏ویژه روز جمعه و شنبه). 2-کنترل و تنظیم دمای انبارهای نگهداری محصولات زراعی برداشت شده (به‏ویژه سیب¬زمینی) جهت جلوگیری از سرمازدگی محصول با توجه به افت شدید دما طی هفته آینده. 3- پاک‏سازی راه‏آب مزارع با توجه به بارش باران و برف طی 48 ساعت آینده. توصیه¬های بخش باغبانی و کشت های متراکم: 1- تامین سوخت و تنظیم دما و تهویه گلخانه¬ها و سالن¬های پرورش قارچ با توجه به کاهش دما و بارندگی و به‏ویژه افت شدید دما طی روزهای پنج¬شنبه تا دوشنبه . 2- حفاظت و مقاوم‏سازی پوشش گلخانه‏ها با توجه به بارش برف و وزش باد ‏شدید طی روزپنج¬شنبه. 3- حفاظت از تنه نهال¬ها ودرختان جوان در برابر سرما و جوندگان (به‏ویژه در نقاط برف¬گیر) توسط پوشش¬های مناسب و در دسترس (به‏ویژه نهال‏های تازه کشت شده). توصیه¬های بخش دامداری و عشایر: 1- تنظیم دما و تهویه دامداری¬ها و مرغداری¬ها و تهیه خوراک پرانرژی با توجه به بارش برف وکاهش محسوس دما در روزهای آینده. 2- حفاظت از بره‏های تازه متولد شده با توجه به رخداد بارندگی و برودت هوا. 3- جلوگیری از تردد و اتراق دام‏ها در مسیل‏ها و مناطق مرتفع وگردنه‏های برف‏گیر (به‏ویژه مناطق غربی و جنوبی استان) با توجه به بارش برف و وزش باد نسبتاً شدید وکولاک برف وکاهش دما از روز پنج¬شنبه. توصیه¬های بخش پرورش زنبورعسل: 1- حفاظت از کندوهای زنبورعسل با توجه به رخداد بارندگی و کاهش شدید دما و سوز سرما در روزهای آینده. 2- انجام تغذیه مصنوعی زنبورهای عسل. 3- پاک نمودن جلوی دریچه پرواز کندوها پس از بارش برف. 4- عدم بازدید از کندوها با توجه به سرمای هوا. توصیه¬های بخش پرورش آبزیان: 1- تنظیم جیره غذایی ماهیان سردابی با توجه به بارش روز پنج¬شنبه و بروز سرمای هوا پس از خروج سامانه بارشی از منطقه. 2- تنظیم ورودی و خروجی آب استخرها با توجه به رخداد بارندگی روز پنج¬شنبه (به ویژه در مناطق غربی و جنوبی استان). 3- اتخاذ تدابیر لازم جهت جلوگیری از ورود گل‏آلود به درون حوضچه‏های پرورش ماهی با توجه به بارندگی‏های چهارشنبه و پنج¬شنبه در مناطق جنوبی و غربی استان. 4 - شکستن یخ سطح آب استخرها جهت تهویه ماهی¬ها با توجه به کاهش شدید دما از روز جمعه.
ايستگاه هواشناسي سامان توصیه های بخش باغبانی و کشت های متراکم: 1) استفاده از کودهای پتاسه به روش چالکود، بر اساس نیاز باغات جهت افزایش مقاومت به آفات، بیماری ها و خسارت سرما. 2) هرس شاخه های آلوده توسط سوسک های شاخک بلند روزاسه مخصوصا درختان هسته دار مانند: هلو، بادام، گیلاس، آلبالو و .... 3) حفاظت از تنه نهال ها و درختان جوان در برابر سرما و جوندگان (بویژه در نقاط برفگیر و طی سه روز آینده) توسط پوشش مناسب و در دسترس. توصیه های بخش دامداری و عشایر: 1)کنترل دما، رطوبت و تهویه مناسب گلخانه ها و پرورش قارچ با توجه به بارش باران و برف و روند کاهشی دما. 2) کنترل دما، رطوبت و تهویه مناسب مرغداری ها و دامداری ها با توجه به بارش باران و برف و روند کاهشی دما. توصیه های بخش پرورش زنبورعسل: 1) حفاظت از زنبورهای عسل با توجه به بارش باران و برف و کاهش نسبی دما.
وضعيت هوا  |   پيش بيني  |   آمار و اطلاعات  |   ايستگاه ها  |   اقليم استان  |   تحقيقات  |   رويدادها  |   درباره ما  |   ارتباط با ما  |   بخش انگليسي
توسعه ارتباطات زاگرس